top of page

Порівняльне дослідження

ПрАТ «НВК «Діапроф-Мед» відповідно до вимог міжнародного стандарту менеджменту якості ISO13485, провів порівняльне дослідження амінокислотних послідовностей рекомбінантних антигенів SARS-CoV-2 власного виробництва та білків індійського ізоляту SARS-CoV-2 «DELTA» (B.1.617.2) за даними звіту про оцінку ризиків 1 Європейського Центру профілактики та контролю хвороб (ECDC).


Геном індійського штаму «DELTA» SARS-CoV-2 не містить великих делецій у діагностично важливих ділянках, однак має велику кількість точкових замін (мутацій) у гені, що відповідає за синтез поверхневого білку SPIKE.


Так, нуклеокапсидний білок (NP) SARS-CoV-2 власного виробництва та нуклеокапсидний білок (NP) SARS-CoV-2 «DELTA» B.1.617.2 variant GenBank accession No. QWP92477.1 має збіг 98,8 %.

Поверхневий білок (SPIKE) SARS-CoV-2 власного виробництва та Поверхневий білок (SPIKE) SARS-CoV-2 SPIKE «DELTA» B.1.617.2 variant GenBank accession No. QWP92470.1 має збіг 99,3 %.

Мембранний білок (М) SARS-CoV-2 власного виробництва та Мембранний білок (М) SARS-CoV-2 «DELTA» B.1.617.2 variant GenBank accession No. QUX81285.1 має збіг 99,1 %.

Білок оболонки (Е) SARS-CoV-2 власного виробництва та Білок оболонки (Е) SARS-CoV-2 «DELTA» B.1.617.2 variant GenBank accession No. QUX81284.1 має збіг 100 %.


Проведене порівняння свідчить про відсутність суттєвої загрози зниження діагностичної чутливості тест-систем виробництва ПрАТ «НВК «Діапроф-Мед» для виявлення коронавірусної хвороби через мутації варіантів штаму «DELTA» (B.1.617.2) SARSCoV-2.

Введення в обіг багатотаргетних тест-систем таких як DIA®-SARS-CoV-2-NP-S-IgМ для якісного виявлення IgМ антитіл до нуклеопротеїну (нуклеокапсидний антиген, NP) та поверхневого (spike-білок, S) антигенів коронавірусу SARS-CoV-2, DIA®-SARS-CoV-2-different для диференційного виявлення антитіл до всіх структурних білків вірусу – NP, S, M та Е надає інструмент діагностичним лабораторіям для глибокого дослідження в умовах появи нових мутацій вірусу.


Фахівці ПрАТ «НВК«Діапроф-Мед» невпинно стежать за мутаціями SARS-CoV-2 та появою нових варіантів вірусу з метою удосконалення конструкції тест-систем для забезпечення максимальних показників чутливості та специфічності.


62 перегляди0 коментарів

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page